PROGRAM

ONSDAG 23 SEPTEMBER
09:00 BÖN

SöNDAG 27 SEPTEMBER
10:00 OCH 12:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
"Lära" - temamånad: "Händelser runt bordet" utifrån Apg 2:42
Derek Walles, Sofie Asteberg
Sång & musik: Anna Lundberg mfl

OBS! Gudstjänst både 10 & 12 under september. Alla behöver anmäla sig - läs mer här.

SöNDAG 27 SEPTEMBER
17:00 ÖPPEN HIMMEL
Michael Jeff Johnson mfl

 

 

TISDAG 29 SEPTEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 30 SEPTEMBER
09:00 BÖN

SöNDAG 4 OKTOBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
"Gemenskapen" - temamånad: "Händelser runt bordet" utifrån Apg 2:42
Johanna Bjurenstedt, Jenny Axebrink
Sång & musik: Gunnel Nordh mfl
Söndagsskola

TISDAG 6 OKTOBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 7 OKTOBER
09:00 BÖN

ONSDAG 7 OKTOBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 11 OKTOBER
11:00 EQUMENIA GUDSTJÄNST
Mr Goran, Derek Walles, Kristofer Bengtsson mfl

TISDAG 13 OKTOBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 14 OKTOBER
09:00 BÖN

ONSDAG 14 OKTOBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

FREDAG 16 OKTOBER
20:00 UNGDOMSGUDSTJÄNST

SöNDAG 18 OKTOBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
"Brödbrytandet" - temamånad: "Händelser runt bordet" utifrån Apg 2:42
Johanna Bjurenstedt, Ruth Woie Svensson
Musik: Emelie Junsten mfl
Söndagsskola

TISDAG 20 OKTOBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 21 OKTOBER
09:00 BÖN

ONSDAG 21 OKTOBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 25 OKTOBER
17:00 ÖPPEN HIMMEL

SöNDAG 25 OKTOBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST MED INSTALLATION AV DEREK WALLES - NATTVARD
"Bön" - temamånad: "Händelser runt bordet" utifrån Apg 2:42
Derek Walles, Johanna Bjurenstedt
Musik Lars Kjellgren mfl
Hans Dahlgren

ONSDAG 28 OKTOBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 1 NOVEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
"Vårt evighetshopp"
Johanna Bjurenstedt, Lena Hakers
Musik: Michael Jeff Johnson

TISDAG 3 NOVEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 4 NOVEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 4 NOVEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 8 NOVEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
"Frälsningen"
Derek Walles, Andreas Wikholm
Musik: Sofia Löwenbrand mfl

TISDAG 10 NOVEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 11 NOVEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 11 NOVEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

LöRDAG 14 NOVEMBER
MUSIKDAG
Vi återkommer med upplägg och tid

SöNDAG 15 NOVEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST
"Vaksamhet och väntan"
Johanna Bjurenstedt, Fredrika Andersson
Musik: Gunnel Nordh mfl
Valmöte efter Gudstjänsten

TISDAG 17 NOVEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 18 NOVEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 18 NOVEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh, Bo Cedergårdh

SöNDAG 22 NOVEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST
Linnea Dyne, Jakob Eskilsson

ONSDAG 25 NOVEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 25 NOVEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

FREDAG 27 NOVEMBER
20:00 UNGDOMSGUDSTJÄNST

SöNDAG 29 NOVEMBER
17:00 ÖPPEN HIMMEL

SöNDAG 29 NOVEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
Johanna Bjurenstedt, Sofie Asteberg
Musik: Musikrådet med orkester

TISDAG 1 DECEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 2 DECEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 6 DECEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
Derek Walles, Jenny Axebrink
Musik: Olof och Magdalena Mikmar mfl

TISDAG 8 DECEMBER
18:30 ALPHA/LECTIO DIVINA

ONSDAG 9 DECEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 9 DECEMBER
19:99 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 13 DECEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
Johanna Bjurenstedt, Ruth Woie Svensson

ONSDAG 16 DECEMBER
09:00 BÖN

ONSDAG 16 DECEMBER
19:00 BIBELSTUDIE
Bo Cedergårdh

SöNDAG 20 DECEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 VI SJUNGER IN JULEN
Johanna Bjurenstedt, Derek Walles

TORSDAG 24 DECEMBER
23:00 JULNATTSGUDSTJÄNST
Derek Walles

SöNDAG 27 DECEMBER
OSÄKERT MED TID OCH UPPLÄGG - 11:00 GUDSTJÄNST - NATTVARD
Derek Walles, Lena Hakers

TORSDAG 31 DECEMBER
17:00 NYÅRSBÖN
Johanna Bjurenstedt